gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jakie zadania w firmie ma kadrowa? O jakich kwestiach należy pamiętać? Jakiego rodzaju regulacje są najbardziej istotne?

Żeby wykonać różne obowiązki wobec zatrudnionych, pracodawca musi dość często zatrudniać do takiego zadania osobę na stanowisku kadrowej. Ma to miejsce szczególnie w dużych firmach, ponieważ w mniejszych firmach takie zadania to po prostu domena księgowej.
Co warto wiedzieć w tym temacie?


Kadrowa ma wiele obowiązków, m.in. przygotowywanie umów o pracę, wypełnienie świadectw pracy a także obliczanie wymiaru urlopu. Jak wiadomo nie są to wszystkie zadania, ale te tutaj wymienione są jednymi z najpopularniejszych. Kadrowa powinna wykonywać je sumiennie, aby w razie kontroli jaką organizuje PIP nie wynikła tego typu sytuacja, iż coś jest niedopilnowane.


led
Napisał: Angel Breton
Na podstawie: http://www.flickr.com


W tej sytuacji pracodawca ma kłopot, z tym że jednakowoż później wyciągnie on konsekwencje z braku dopilnowania tych obowiązków przez kadrową. Może ją za to zwolnić, tak więc widać, kadrowa ma bardzo ważne zadania w każdym przedsiębiorstwie i powinna - jak to się mówi - zawsze trzymać rękę na pulsie, by firma działała jak najlepiej. Dobrze pamiętać, że kadrowa ponosi trzy rodzaje odpowiedzialności.


120W Notebook Power Adapter
Napisał: Trust
Na podstawie: Trust


Pierwsza to odpowiedzialność służbowa, co znaczy pojawia się w sytuacji, gdy na przykład kadrowa nie potrafi dopilnować terminu wypłaty wynagrodzenia lub czegoś w tym rodzaju.
Inna - porządkowa odnosi się do nieprzestrzegania organizacji i porządku w procesie pracy, ostatnia natomiast materialna odnosi się do naprawienia szkody, która była w stanie pojawić się przez zaniechanie lub działanie. W każdej z tego rodzaju sytuacji mogą zostać wyciągnięte właściwe konsekwencje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:27:06
Tagi: dom, WD, Przedsiębiorstwa, działanie, typ