gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Istnieje mnóstwo branż - choćby budowlana, w których musimy badać różne tworzywa w wielu warunkach pogodowych

Branża budowlana jest jedną z najmocniej rozwiniętych na świecie. Przedsiębiorstwa potrafią budować drogi czy drapacze chmur na pustyni i na morzach.


Jednak materiał budowlany powinien być dokładnie przetestowany, żeby nie spowodował jakiejś katastrofy.
Kingston DataTraveler 109
Napisał: Kingston Digital
Na podstawie: Kingston Digital


Istnieje masa takich rzeczy, jak dla przykładu asfalt albo beton, które trzeba przetestować, zanim się je dopuści do sprzedaży. Należy niekiedy zweryfikować czy na drogę będzie mógł być wylany ten konkretny asfalt. Jednak, musimy mieć na uwadze to, że może go zamówić firma z Afryki, ale również z Syberii. Jak zatem sprawdzić w jakich skrajnych warunkach beton się przykładowo nie rozwarstwi albo nie będzie pękać? Nikt przecież nie może czekać na upalne lato, aby przeprowadzać testy. W tym celu niebywale potrzebna jest komora klimatyczna. Możemy ją ustawić według potrzeb - głównie będziemy zmieniać temperaturę i wilgotność. Przecież próbki trzeba przetestować na każdą okoliczność. Lata w pewnych miejscach na naszej planecie mogą być przecież bardzo suche, a w innych wilgotne. To samo można powiedzieć o zimach - w różnych miejscach będą odmienne. Dlatego komory bywają tak potrzebne. Możemy kupić mniejszą lub większą - w zależności od potrzeb. Warto wybrać takie, które posiadają duży zakres wahań temperatury i wilgotności powietrza.


Warto pamiętać, aby wybierać cenionych producentów, którzy długo istnieją na rynku oraz mają zaufanie klientów. Dodatkowo, muszą mieć wszelkie atesty wymagane przez Wspólnotę Europejską.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:00:05
Tagi: rynek, rzeczy, budowa