gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czym różnią się aparaty telefoniczne dla seniorów od tych, które używają ludzie młodsi?

Żyjemy w świecie, w jakim moglibyśmy posiadać natychmiastowy dostęp do wiadomości na dowolny temat. Nowoczesne telefony komórkowe to już małe komputery, jakie posiadają między innymi dostęp do internetu.


chmura
Napisał: Xella Polska Sp. z o.o.
Na podstawie: Xella Polska Sp. z o.o.


wypożyczonym samochodem na wesele
Napisał: Franz Johann Morgenbesser
Na podstawie: http://www.flickr.com


Z jakiego powodu z tego typu cudu techniki nie mieliby móc skorzystać również osoby w bardziej zaawansowanym wieku?


Ależ mogłyby! Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zakupić tzw. smartfon (sprawdź koniecznie) dla seniora. Należałoby jednak mieć w pamięci, że tego typu osoby cierpią już ze swymi chorobami, do których można by zaliczyć przykładowo bardziej słaby wzrok. Dlatego też tego typu smartfon dla osoby starszej powinien posiadać duży wyświetlacz, na którym uwidocznione będą dość obszerne przyciski numeryczne, za pomocą jakich będzie można wybrać numer przykładowo swojego syna. Co ciekawe, w tego typu telefonie mógłby być przycisk SOS, po naciśnięciu którego zdefiniowane uprzednio osoby będą powiadomione o nagłym wydarzeniu. Zwykłe smartfony nie mają takich funkcji. Tak jak specjalnego, dostosowanego do możliwości osób starszych interfejsu. Tego typu aparaty telefoniczne muszą posiadać duże klawisze oraz monochromatyczny wyświetlacz.
smartfon dla seniora
Napisał: Daniel Friesenecker
Na podstawie: http://www.flickr.com


Równie istotna w takim smartfonie jest bateria, która zapewni działanie przyrządu przez kilka dni. Przecież senior - strona tutaj - może zwyczajnie nie pamiętać o konieczności częstego podładowywania swojego smartfona. Ważna jest także sprawa przycisku odblokowującego komórkę.


Mechanizm używany w nowoczesnych smarfonach nie zawsze mógłby być intuicyjny dla wykorzystującej go osoby. Taki smartfon dla seniora z kolei posiada tę sprawę rozwiązaną w niezwykle wygodny sposób.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:28:12
Tagi: sieci, komfort, ludzie, smartfony, osoba