gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czym jest ortofotomapa i kto może ją kompetentnie wykonać?

Jeżeli spotkałeś się z takim pojęciem jak ortofotopama, to na pewno wiesz, że pojęcie to jest aktualnie stosowane głównie w związku z używaniem takiego narzędzia jak dron - www.gohero.pl -.


Przy jego pomocy wykonywane bywają loty na wysokości od 30 do 400 m. Urządzenia te mogą być wyposażone w wysokiej jakości sprzęt filmowy, dzięki jakiemu mogą być tworzone w ustalonych odstępach czasowych między innymi zdjęcia lotnicze konkretnych fragmentów określonego obszaru. Takie mapy z drona mogłyby być robione na zlecenie firm projektowych albo geodezyjnych, a w wypadku rolnictwa m.in. dla indywidualnych gospodarstw rolnych. Na tego typu zdjęciach można ponadto umieścić współrzędne gruntu lub punkty tak zwanej osnowy geodezyjnej. Możliwe jest dokładne oznaczenie na fotografiach posiadłości na parę sposobów, przykładowo: wydzielenie danego obiektu od reszty otoczenia przy pomocy odmiennej palety kolorów lub przykładowo ramki, jaka znaczy krańce takiej działki.


Innymi słowy firma, która mogłaby zająć się przygotowywaniem takich map, mogłaby dojechać w dowolne miejsce, stworzyć odpowiednią dokumentację oraz oddać surowe bądź fotografie, jakie zostały poddane już obróbce cyfrowej. Co niezwykle istotne, zdjęcia mogłyby być zrobione w trudno dostępnym terenie o ograniczonym miejscu na start.
Oczywiście tego typu firma zapewnia oddanie całkowitych praw autorskich do wykonanych zdjęć. Petent firmy, która robi mapy z drona może mieć nadzieję na całkowitą współpracę na każdym etapie realizacji projektu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:25:06
Tagi: film, zdjęcia, firm, typ