gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czy opłaca się naprawiać laptop czy jednak od razu lepiej zakupić nowy? O czym musimy wiedzieć?

Gdy popsuje się nam laptop mamy właściwie dwie możliwości. Można go oddać do naprawy albo kupić nowy. Co będzie lepsze?


telefon
Napisał: Da Sal
Na podstawie: http://www.flickr.com
Sporo ludzi twierdzi, iż jak naprawić komputer to trzeba na to wydać sporo gotówki. Od razu więc proponują kupno nowego sprzętu. Niektórzy z kolei sądzą, iż opłaca się ocalić taki sprzęt, ponieważ uszkodzenie może nie być tak silne, na jakie wygląda. Niektóre osoby obawiają się również, iż za jakiś w takim laptopie popsuje się kolejna rzecz, po prostu, że zaczną się stałe naprawy, a każda usterka to początek końca. Jak określić czy jednak warto wybrać naprawę?
Najprościej na podstawie awaryjności zastosowanych podzespołów oraz poziomu eksploatacji sprzętu. Taką analizę mogą przygotować dla nas najlepsze firmy, a jak serwis sprzętu elektronicznego Katowice oferują duży zakres tego typu usług. Ważna jest jednocześnie cena serwisu i cena nowego laptopa, jaki ma identyczne parametry. Jeżeli chcielibyśmy być pewni dobrej jakości sprzętu najlepiej poszukać serwisu komputerowego, jaki da dłuższe gwarancje na naprawiony komputer. Można rozpoznać jaką ma nasz komputer płytę główną oraz jej trwałość.


Ażeby to ocenić warto wziąć pod uwagę jak skonstruowana jest płyta główna, szczególnie zastosowane w niej układy BGA. Co istotne, bardzo często wychodzi na to, że to awaryjne są układy BGA. Jeśli jednak tak się dzieje, to bardzo łatwo to sprawdzić oddając laptop do serwisu.


Można być pewnym, iż jeżeli tam przekażemy komputer, to będzie on dobrze sprawdzony. jeśli natomiast chcemy najlepsze usługi, jak naprawa laptopów Katowice oferują taką jakość usług.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:17:03
Tagi: wygląd, zakup, miejsce