gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Który smartfon kupić? Wskazówki

Nowoczesny telefon komórkowy to nie wyłącznie dzwonienie a także wykonywanie połączeń. Przez większą część doby jest to centrum naszego życia. Połączenia, portale społecznościowe, SMS-y – wszystko to asymiluje naszą uwagę. Jednakże kluczem jest wybór właściwego urządzenia do naszych wymogów. Na co należy kierować uwagę?

Rozmiar ekranu. Dzisiaj największą popularnością cieszą się wyświetlacze, o rozmiarze do pięciu cali. Z jakiej przyczyny? Ergonomia pracy na owej powierzchni umożliwia obsługę całości za pomocą jednego palca. Oczywiście, pod uwagę bierzemy wymiar dłoni (szczególnie zasięg naszego kciuka) oraz dostosowujemy ją do konkretnego modelu. Drugą kwestią jest rozróżnienie smaftfonów pod względem jego przeznaczenia.
telefon marki Apple
Napisał: Elisa Fair
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zupełnie inną rolę będzie pełnić smartfon określony do pracy, w stosunku do tego, który wybierzemy do domu. Pierwszy przypadek zdeterminowany jest przez charakter wykonywanego zawodu. Pracownicy biurowi docenią większy rozmiar – na większym ekranie o wiele łatwiej przeglądać różnego rodzaju dokumenty. Jeżeli telefon ma trafić w ręce jednostki pracującej fizycznie, wielkość wyświetlacza powinna być możliwie nieduża – utrudni to przypadkowe uszkodzenie mechaniczne. W tym wyjątkowym wypadku warto zastanowić się nad kupnem tradycyjnego aparatu, wyposażonego w klawiaturę.

System operacyjny. Bezspornym liderem jest Android (dla przykładu lg g3 - lg g3), posiada on ponad 80 procent rynku. Wszystko to za sprawą otwartej specyfikacji, jaka zapewnia pełną ingerencję w kształt systemu i dostosowanie go do prywatnych upodobań. Dodatkowo zespolenie z kontem Google umożliwia zintegrowanie z naszą skrzynką mailową, przeglądarką Chrome bądź dokumentami online w pakiecie DOCS (przykładem jest Samsung Galaxy S5 Neo). Najogromniejszym konkurentem jest iOS. Apple postanowiło posiadać pełną kontrolę nad swym oprogramowaniem, czego efektem jest ogromnie duże bezpieczeństwo pracy a także restrykcyjne kryteria kreowania oprogramowania na smartfony iPhone.Procesor jest najistotniejszym komponentem każdego urządzenia. Od jego wydajności zależy prędkość otwieranych aplikacji, liczba zadań przeprowadzanych równocześnie oraz obsługi takich funkcjonalności jak gry. Współcześnie na rynku znajduje się cały szereg konstrukcji, określonych dla przeróżnych półek cenowych. Największym zainteresowaniem cieszą się 4-rdzeniowce – ich zastosowanie umożliwia wygodną pracę. Pośród liderów znajdują się Samsung Galaxy s5 Neo dysponujący 8 rdzeniami - kliknij w link.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-09 09:24:45
Tagi: oprogramowanie, model, telefon, DOCS, 4-rdzeniowce