gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Krótka prezentacja popularnych wersji procesorów firmy Intel z rodziny I3.

W czasie zakupu komputera jedną z ważniejszych decyzji jest wybór procesora. Obecnie w urządzenia stacjonarnych panują wyroby Intela, zwłaszcza z serii I.


intel core i3-4000m
Napisał: dr_zoidberg
Na podstawie: http://www.flickr.com


Najmniej wydajnym członkiem tej grupy są procesowy z serii I3, co jednak wcale nie oznacza, że nie będą się nadawać do wielu zastosowań. Wręcz przeciwnie, przy biurowych komputerach zupełnie do wygodnej pracy wystarczy intel core i3-3220, jeśli się go wspomoże dużą ilością pamięci i szybkim dyskiem to spokojnie uciągnie wszystkie biurowe aplikacje. Doskonale w tej roli będą się również sprawdzać procesory intel core i3-4130. One z kolei posiadają wbudowaną mocną grafikę Intel HD 4400, więc poradzą sobie również nawet wtedy, gdy posiadacz komputera chciałby pograć w jakieś bardziej wymagające gry.
Całkowicie inny poziom wydajnościowy posiada układ intel core i3 550- zobacz. Wprawdzie ma on jedynie dwa rdzenie, ale dzięki technologii Hyper-Threading, jaka została w nim użyta, przez system będzie widziany jako jednostka czteroprocesorowa. Intel wyposażył ten procesor w bardzo szybkie taktowanie i mocną kartę graficzną, dzięki czemu swoją wydajnością dogania słabsze układy z serii I5. Doskonale daje sobie radę z obsługiwaniem filmów Full HD, przez co bez żadnej obawy można go wykorzystywać w konfiguracja multimedialnych.


fotogram - procesor
Napisał: Arkadiusz Sikorski
Na podstawie: http://www.flickr.com


Na zakończenie wspomnieć się również powinno o procesorze intel core i3-4000m, interesujacy intel core i3-4000m który jest używany w notebookach. Tu także Intel zrobił kawał dobrej roboty, zapewniając konfigurację porównywalną z układami I5 za znacznie mniejszą cenę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-31 16:29:56
Tagi: dom, prezent, moc, graficzną, filmów Full HD