gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Z jakiego powodu obywatele w Skandynawii nie są smutni?

Od milionów wiosen na Ziemi wymyślono ogromną liczbę sposobów zadawania innym bólu. Na szczęście dowolna akcja przynosi za sobą reakcję, zatem ludzkość z biegiem lat wynalazła też bardzo dużą ilość różnych kuracji.


lampa do światłoterapii
Napisał: D+H
Na podstawie: D+H
Posiadają one na celu doprowadzenie stanu zdrowia chorego do jak najwspanialszej formy.


http://ilumina.pl/
Napisał: Alterna


Istnieje więc pełna gama różnorakich kuracji, przykładowo hipoterapia, terapia ruchem, fizjoterapia, terapia psem, psychoterapia, terapia zimnem. Do leczenia stanów depresyjnych stosowanych w przypadku osób cierpiących na stały smutek, stosowana jest zaś przykładowo lampa antydepresyjna. Ma ona inne natężenie światła oraz inną jego ubarwienie niżeli światło wydzielane przez typowa żarówkę Taka lampa antydepresyjna (Ilumina) od kilkudziesięciu wiosen jest używana w krajach skandynawskich, gdzie naturalne światło dzienne nie jest tak bardzo uwydatniane jak w Polsce.


Tego typu forma terapii popularna jest jako fototerapia. Do jej przeprowadzania używana jest specjalna lampa do światłoterapii, która swym jasnym lśnieniem wspiera łagodzenie stanów lękowych, czyli np. osowiałości jesienno-zimowej, w jakiej odnotowuje znakomite wyniki. Taka lampa do światłoterapii znajduje też zastosowanie przy usuwaniu okresowej bulimii czy PMS (www.ilumina.pl/webpage/swiatloterapia-jasnym-swiatlem.html). Nasilenia światła w wypadku zwykłych żarówek wynosi przeważnie od ok. 100 do 500 luksów.


Jest to zdecydowanie za mało, aby zastąpić normalne światło dzienne, jakie daje natężenie o wielkości od ok. pięćdziesięciu tysięcy do 100000 luksów. Natomiast lampa do światłoterapii posiada nasilenie co najmniej 2500 luksów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-09 15:37:48
Tagi: światło, czas, Pacjent, lampa, rodzaj