gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jakiego rodzaju zalety posiada automatyzacja testowania aplikacji na urządzenia mobilne? Po co wykonuje się tego typu testy?

Pojawiające się w sklepach nowsze aplikacje mobilne, powinny zostać odpowiednio przetestowane. Tym bardziej, kiedy ilość aplikacji jest tak duża, trzeba zatroszczyć się o to ażeby były one na wysokim poziomie, ażeby były konkurencyjne.


[
Testujemy
Napisał: Carly Lesser & Art Drauglis
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takim celu też przeprowadza się testowanie aplikacji ios. Sprawdzić należy czy taka aplikacja jest naprawdę dobrej jakości, czy będzie konkurencyjna w porównaniu z tym, co obecnie znajduje się na rynku. W czasie testów sprawdza się też jej użyteczność jak również logiczność. Dziś rynek jest bardzo wymagający, dlatego osoby tworzące aplikacje muszą uwzględnić wiele koniecznych wymogów. Aplikacje muszą działać na dużej ilości platform oraz systemów operacyjnych. Oprócz tego dobrze aby były dostosowane do różnych rodzajów wyświetlaczy. Z tego względu właśnie testy takich aplikacji są niezbędne, aby być pewnym, iż wychodzi na rynek artykuł dobrej jakości jak również spełniający wiele oczekiwań.


Sprawę z pewnością ułatwia automatyzacja testów aplikacji mobilnych - użyteczna strona. Dzięki temu można testować cały czas, ponieważ nie trzeba musimy pod uwagę dyspozycyjności pracowników. Oprócz tego taki proces jest niesamowicie usprawniony, ponieważ wszystko dzieje się szybciej i dokładniej. Aplikacje przetestowane w taki sposób to pewność, że spodobają się one użytkownikom.


Dobrze jest powiedzieć również o kosztach tego typu testów, które w przypadku zautomatyzowanego testowania są znacznie mniejsze. Z tego względu też coraz więcej przedsiębiorstw podejmuje decyzję i zautomatyzowaniu pracy w zakresie testowania swoich produktów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-09 13:32:48
Tagi: wagi, koszt, typ