gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Druk trójwymiarowe to technologia, która wykorzystywana jest w bardzo dużej ilości najróżniejszych dziedzin

Drukowanie 3d to aktualnie jedna z bardziej popularnych i innowacyjnych technologii. Używa się go w bardzo wielu najróżniejszych dziedzinach oraz gałęziach przemysłu. W kraju funkcjonuje duża ilość firm posiadających w ofercie możliwość drukowania 3d.


Najczęściej profesjonalne drukarki 3d używane są do tworzenia najróżniejszych modeli oraz prototypów, które następnie posłużą jako baza do projektu.


Microsoft Windows 10
Napisał: Global Panorama
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wolne i Otwarte Oprogramowanie
Napisał: Panasonic Polska sp. z o.o.


Można w ten sposób stworzyć makietę obiektu albo drobną część urządzenia. Popularne także stało się wykorzystywanie tych drukarek w medycynie – można z ich pomocą wyprodukować tanie protezy i tabletki o profesjonalnych drukarkach 3D. Za kilka lat prawdopodobnie będziemy mogli też tworzyć organy wewnętrzne dla chorych. Jak widać, dziedzin, w których te drukarki mogą się sprawdzać jest bardzo wiele.
profesjonalne drukarki 3d
Napisał: Ted Eytan
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bardzo ważną zaletą drukarek 3d jest to, że jeśli chcemy wydrukować przy ich pomocy jakiś przedmiot, to będziemy w stanie stworzyć jego wariacje, aby efekt finalny był doskonały pełna oferta drukarek i nie tylko na www.drukarki3d.pl. Profesjonalne drukarki 3d często wykorzystują także architekci, kiedy wykonują dla klientów wizualizacje, lecz nie chcą ich tworzyć na komputerze. Drukarki te stają się coraz dokładniejsze, więc z łatwością można drukować w nich części do podzespołów i biżuterię. Na rynku odnajdziemy też drukarki kolorowe, które są idealnym rozwiązaniem dla placówek edukacyjnych i rozmaitych instytucji naukowych.


Jak widać, technologia druku 3d nieustannie się rozwija – maszyny są znacznie lepsze, drukują wyjątkowo precyzyjnie, a ich koszt staje się coraz mniejszy. Możliwe, że za jakiś czas każdy będzie posiadał taką drukarkę u siebie w domu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-02 13:27:50
Tagi: drukarki, IT, produkt, elementy, typ