gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Drukarki przestrzenne - inny wymiar maszyn

nauka, w niemalże poszczególnym jej sektorze, nieustannie idzie na przód. Medycyna pozwala nam wyleczyć się z wielu ciężkich chorób, fizyka odkrywa przed nami tajemnice wszechświata, Informatyka niezwykle upraszcza nam codzienność.


Także w dziedzinie robotyki mnóstwo zmieniło się ostatnimi laty. Pojawiły się bowiem maszyny, które pozwalają nam stworzyć wydruki artykułów trójwymiarowych.


więcej o drukarce 3d
Napisał: kimubert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wynalezienie drukarki 3D datuje się na koniec lat 80-tych, kiedy to była głównie wykorzystana do wytwarzania delikatnych procesorów, z którymi radziła sobie znacznie lepiej niż pracownicy zatrudnieni w fabryce. Na początku XXI wieku drukowanie trójwymiarowe stało się normą w medycynie, maszyny tego rodzaju wykorzystywano do wytwarzania protez, sztucznych organów a nawet tkanek. Dzięki dużemu sukcesowi na tym polu, producenci dostrzegając olbrzymi walor drukarki 3D, postanowili wykorzystać ją na większą skalę. Od kilku lat również w Polsce, można nabyć urządzenie tego typu, pozwalające na drukowanie przestrzenne - polecana technologia fdm.
USA
Napisał: Maciej Miąsik
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem drukarki 3D, z pewnością miło zaskoczy cię fakt, że podstawowe modele można nabyć już za kilkaset zł.. W zależności od tworzywa, na którym chcemy pracować, inny rodzaj urządzenia może być dla nas odpowiedni. Do użytku powszechnego udostępniono drukarki pracujące z plastikiem, niektórymi rodzajami metali, a także czekoladą. Podstawą zrobienia produktu jest jego projekt, który wprowadza się do komputera urządzenia. Następnie należy zaopatrzyć drukarkę w odpowiednie komponenty potrzebne do wydruku. Samo użytkowanie jest banalne a gotowe projekty można zakupić w atrakcyjnej cenie.


Jeśli chcesz zrobić w swoim mieszkaniu fabrykę czekoladek lub innych artykułów, zakup drukarki 3D będzie dobrym konceptem. W niezwykle ciekawej cenie otrzymamy produkt, który umożliwi nam wielokrotne powielenie tego samego artykułu. Plusem drukarki jest ogromna oszczędność zużywanych materiałów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-20 16:35:59
Tagi: komputer, nauka, pomysł, Informatyk