gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Jak ułatwić życie alergikowi

Jednym z największych problemów nowoczesnego społeczeństwa są wszelkiego rodzaju uczulenia. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że jest to tylko osobisty kłopot pacjenta, a co najwyżej jego najbliższego otoczenia: familii oraz znajomych. Tak jednak nie jest. Nie leczona alergia może spowodować wystąpienie astmy, a to jest groźna choroba mogąca mieć poważne następstwa dla pracodawcy pacjenta w postaci L4 na być może długi czas.

oczyszczacz powietrza
Napisał: US CPSC
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wiadomo że leczenie szpitalne może być kosztowne dla firmy, chociażby przez konieczność czasowego zastąpienia pracownika. Ma to szczególne znaczenie w wypadku wysoko cenionych fachowców, jakich zastąpienie nie będzie łatwe bądź po prostu będzie kosztowne.

Warto się zatem zastanowić nad systemem zapobiegania, jeśli jesteśmy szefem uczuleniowcem bądź też wiemy że któryś z naszych pracowników zmaga się z tymże kłopotem. Mimo pozorów nie jest to skomplikowane zadanie. Najczęściej występujące uczulenia to reakcja alergiczna na kurz bądź na pyłki roślin. Nie musimy nawet wiedzieć na co konkretnie są wrażliwi nasi pracownicy, starczy bowiem zamontować oczyszczacz powietrza do biura, jaki przefiltruje z powietrza szkodliwe szkodliwe cząsteczki - czytaj o smogu w Krakowie.

Może to w istotny sposób wpływać na komfort a zarazem na wydajność pracy. Narzędzia te to po prostu zaawansowanie technologicznie filtry. Przytoczony oczyszczacz powietrza do biura może pracować przy pomocy wymiennych filtrów węglowych lub też za pomocą filtrów elektrostatycznych. Zastosowana technologia może zadecydować o wyższych bądź niższych kosztach eksploatacji .oczyszczacz powietrza
Napisał: Daikin
Na podstawie: KLIMA-TOP
Tego rodzaju urządzenia przydadzą się także w punktach wyjątkowo narażonych na zanieczyszczenie. Takowym miejscem może być środek dużego miasta. Już dzisiaj Warszawa czy Łódź walczą z problemem toksycznego smogu. Moim zdaniem skutecznym sposobem radzenia sobie z tym problemem może być ten sam oczyszczacz powietrza do biura. Oczywiście nie anuluje to kłopotu ekologicznego, ale może nam pomóc działać w zastanej rzeczywistości - https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza-sharp,342.html. Podobne narzędzie przyda się nam również wtedy, gdy duża grupa pracowników pali , bowiem oczyszczacz powietrza do biura da sobie radę również z przykrymi zapachami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-16 10:06:57
Tagi: zapach, choroba, filtry, Smog