gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Automatyczne kierowanie procesami bez wspomagania ludzi

Jak definiujemy pojęcie automatyka przemysłowa?


Automatyka okazuje się być dyscypliną nauki, pozwalającej na postęp kwestii sterowania różnorodnymi procesami. Sterowanie tyczy się na ogół procesów technologicznych i industrialnych.


http://www.arapneumatik.pl/k-89-zawory-kulowe-kompaktowe-miedzykolnierzowe
Napisał: per egevad
Na podstawie: http://www.flickr.com


Automatyka ma swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie działanie człowieka jest minimalne lub (szczegóły tu...) jego udział jest bardzo ograniczony. Na rozwój automatyki inspirację były ponadto robotyka, mechanizacja jak również odpowiednie technologie informatyczne. W ostatnim okresie wielkie znaczenie dla samego rozwoju automatyki przemysłowej miało zastosowanie technologii informatycznych. Wykorzystanie informatyki w automatyce jest powodowane zastępowaniem maszyn analogowych, urządzeniami cyfrowymi, i samym rozkwitem systemów operacyjnych. Połączenie to pozwoliło na zdalny odczyt i nastawianie właściwości oraz diagnostykę parametrów procesu i sterownika, a także bezprzewodową zmianę algorytmu regulacji.
Automatyka przemysłowa obejmuje całą serię dziedzin przemysłowych, w których wykorzystujemy takie na przykład urządzenia i elementy jak: zawory, silniki, napędy, lub choćby pompy dozujące i procesowe. Falowniki, to inny sposób mechanicznego sterowania. Takim określeniem nazywamy urządzenia, o popularnej nazwie przemiennika częstotliwości lub przetwornicy częstotliwości. Wzięło się to stąd, że falownik falowniki okazuje się być jednym z części składowych przemiennika. Tak zwiemy również maszyny które zmieniają prąd stały na ten przemienny. Zawory kluczowe to kolejny przykład stosowania automatyki w gospodarce przemysłowej. To nic innego tylko nasze zwykłe kurki.


Zawory kulowe pospoliciej to zawory obrotowe, jakich wnętrze stanowi najczęściej kula, a czasem – jej fragment. Znajdują zastosowanie jako instalacja zaporowa do domykania i otwierania przepływu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-30 15:21:02
Tagi: narzędzia, projekt, człowiek, maszyny