gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Naprawa urządzeń RTV i AGD

Wielu amatorów urządzeń muzycznych wraca do rozwiązań popularnych w latach 70 bądź 80 minionego stulecia. Był to okres niezwykle szybkiego rozwoju sprzętu audio i gramofonów. Obecnie na giełdach i w internecie można kupić niewątpliwe perełki z tamtego okresu, za niewielkie pieniądze.

Zestaw kina domowego marki Philips
Napisał: Philips
Na podstawie: Philips
Niestety, sprzęt tego typu z czasem ulega degradacji – rezystory tracą swoje właściwości, kondensatory mogą być uszkodzone a transformatory skorodowane. Na szczęście naprawa takich urządzeń nie należy do trudnych i wielu fanów dobrego brzmienia wykonuje to na własną rękę, korzystając z części dostępnych w sklepach i internecie.

Wzmacniacze muzyczne Wzmacniacz jest urządzeniem, które wzmacnia sygnał pochodzący ze źródeł dźwięku (gramofon, odtwarzacz CD, magnetofon itp.) i w dalszej kolejności przenosi go na zestaw głośnikowy. Wzmacniacze pracują w dużym obciążeniu, co oznacza że po kilkunastu latach wykorzystywania taki sprzęt może być już poważnie zużyty i może wymagać renowacji. Naprawa wzmacniaczy audio polega zazwyczaj na wymianie każdego tranzystora, oporników i innych pomniejszych elementów elektronicznych, oraz na wyczyszczeniu płytki drukowanej. Części zamienne można kupić w każdym sklepie elektronicznym, ich listę można znaleźć w instrukcjach serwisowych, które są do wglądu na forach miłośników takich urządzeń, np. tu dostaniesz niezbędne elementy do naprawy: North oferta części zamiennych (North oferta części zamiennych).

Gramofony Gramofon jest prostym urządzeniem przetwarzającym analogowy sygnał z płyty winylowej na impuls elektryczny, który później jest doprowadzany do wzmacniacza. Obecnie sprzedaje się niewiele tego typu urządzeń, dlatego też ich koszty są niezbyt wysokie. Amatorzy analogowej płyty niejednokrotnie decydują się więc na zakup wiekowego urządzenia, wymagającego tylko drobnej naprawy. Często powtarzającym się problemem spotykanym w starych gramofonach jest zużyta igła. Na szczęście, na stronach internetowych można znaleźć igły gramofonowe (do kupienia: igły do wymiany w gramofonie (igły do wymiany w gramofonie)) do praktycznie każdego modelu wkładki gramofonowej, które były montowane w chętnie kupowanych urządzeniach. Trzeba mieć jednak na uwadze, że igła gramofonowa jest produkowana z diamentu i jest jedną z najdroższych części całego gramofonu. Gramofon może wymagać poza tym prawidłowego ustawienia i wymiany paska napędowego. Są to jednak proste czynności, jakie krok po kroku są zilustrowane w internecie.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-22 14:08:11
Tagi: Elektronika, audio, gramofon, sklepy, części, sprzęty, wzmacniacze