gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Bardzo znacząca rola nowoczesnej komunikacji

Ciężko wyobrażać sobie, w jaki sposób wyglądałby nasz świat gdybyśmy byli pozbawieni możliwości porozumiewania pomiędzy sobą. Na szczęście obecnie nam to nie grozi.


Komunikacja to zagadnienie, jakiemu poświęcano już setki badań, rozpraw naukowych, eksperymentów i tym podobne.
klawiatura QWERTY
Napisał: johnfricker
Na podstawie: http://www.flickr.com


To fenomen w świecie istot żywych: żaden inny gatunek nie ma możliwości porozumiewania się tak precyzyjnie. Używając mowy każdego dnia kompletnie się nad nią nie zastanawiamy, jest to sprawa oczywista, że umiemy mówić. Jednak w rozlicznych branżach ta nasza zwyczajna umiejętność rozmawiania jest o wiele bardziej doceniania. Z pewnością dostrzega to każda osoba, która kiedyś odwiedziła miejsce, którym jest każda centrala telefoniczna. To tam by móc nawet nie doskonale, ale w ogóle wykonać swoje zadania niezbędny jest głos, zdolność rozmawiania. Praca w każdej centrali polega na wydzwanianiu do różnorodnych osób w danym tego dnia celu. Istnieją centrale konkretnych przedsiębiorstw, szczególnie tych o ogromnych rozmiarach, międzynarodowych, ale także przedsiębiorstwa call center, które inne podmioty gospodarcze mogą wynająć, jeżeli aktualnie potrzebują ich usług. To bardzo wygodnie, ponieważ nie muszą one zatrudniać wielu telemarketerów cały czas.


Praca w takim miejscu, pomimo tego, co może się zdawać, wcale nie zalicza się do najłatwiejszych: trzeba bowiem przez cały czas, bez względu na to, czy ma się na to chęć, rozmawiać z ludźmi. Każdy z nas ma czasem taki nastrój, że nie chce mu się rozmawiać z nikim, a już na pewno z całkowicie obcymi ludźmi. Wtedy możemy po prostu się nie odezwać, lecz jeżeli pracujemy w centrali telefonicznej nie jest to możliwe.
Oprócz tego taki tryb pracy wiąże się z tym, iż w kółko gadamy o tym samym, co jest dość mocno obciążające i należy się do tego po prostu przyzwyczaić. Ta praca z pewnością nie jest dla każdego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:47:48
Tagi: dysk, wiedza, firm, market