gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Aktualne sposoby komunikacji

Wynalezienie telefonii w bardzo duży sposób zmieniło świat, wpłynęło niemalże na wszelkie sfery naszej egzystencji. Oprócz tego sprawiło, że pojawiło się mnóstwo nowych sfer zwykłego życia.
Nie można przecenić wpływu, jaki udoskonalenie komunikowania się na odległość, czyli wynalezienie telefonu wywiera na życie każdego człowieka. Tak swobodny oraz bardzo szybki dostęp do informacji nie zdarzał się kiedykolwiek wcześniej. Dawniej ludzie całymi tygodniami wyczekiwali na list, na wieści od swoich najbliższych umierając przy tym ze zdenerwowania, szczególnie, jeżeli przykładowo oczekiwali na wiadomości wojenne. W tamtych czasach komunikacja była za każdym razem, jeśli można to stwierdzić, jednostronna: jedna strona pisała list, następnie go wysyłała i po paru tygodniach jego adresat miał okazję zapoznania się z jego treścią. Zanim do pierwotnego nadawcy dotarła jego odpowiedź, minęły kolejne miesiące. W ten sposób prowadzenie energicznej konwersacji było generalnie niemożliwe. Z tego powodu właśnie telefon tak bardzo zrewolucjonizował naszą egzystencję: okazało się, iż możemy naprawdę porozmawiać z kimkolwiek na całym świecie i to w rzeczywistym czasie. Jeśli chcieliśmy się czegoś dowiedzieć, wystarczyło wykręcić numer, aby już po kilku minutach posiadać upragnione informacje.


ulica Piotrkowska
Napisał: Bruce Guenter
Na podstawie: http://www.flickr.com


Chociaż aparat telefoniczny wymyślono prawie dwa wieki temu w dalszym ciągu jest to narzędzie, które ewoluuje. Starczy spojrzeć na ogromny rozwój firm telekomunikacyjnych, na to, iż współcześnie praktycznie każdy z nas ma nieustannie przy sobie komórkę, dzięki czemu zawsze każdy może się z nami skontaktować.
Poza tym telefon spowodował pojawienie się innowacyjnych metod sprzedaży wykorzystujących jego zdobycze, jak na przykład systemy call center. Dotychczas komunikacja jeszcze nigdy nie była realizowana z takim rozmachem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-24 12:00:20
Tagi: aparat, czas, ludzie, systemy