gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Hosting - z całą pewnością jedna najczęściej wykorzystywanych usług internetowych.

Internet to bezsprzecznie kopalnia możliwości. Siedząc przed ekranem laptopa, płacimy rachunki za czynsz, gaz, telefon; studiujemy; pracujemy i nawiązujemy kontakty z ludźmi na drugim końcu kuli ziemskiej.


Mamy cały świat na wyciągniecie ręki.


telebim
Napisał: Daniel Jolivet
Na podstawie: http://www.flickr.com


Hosting - jak go rozgryźć?
Jedną z najczęściej wykorzystywanych współcześnie „funkcji” jest hosting. Najprościej rzecz ujmując to udostępnianie przestrzeni na serwerze. w celu gromadzenia i upubliczniania plików w wirtualnym świecie. Oferta jaką spotkać można na rynku serwerów jest niezmiernie szeroka. Wielość „opcji” niejednokrotnie przyprawia wrecz o ból głowy stając się solą w oku dla znacznej części konsumentów zwłaszcza laików nie zorientowanych w problematyce komputerowej. Pojawia się pytanie: na który hosting najlepiej się zdecydować? Największym zainteresowaniem cieszy się hosting współdzielony. Ten model zakłada że z jednego serwera korzysta wielu użytkowników. Jego przeciwieństwo stanowi hosting dedykowany. Niejako „po środku” plasują się serwery VPS (Więcej bonusów). Czemu? Usługodawca dokonuje podziału zasobów serwera i każdemu użytkownikowi przydziela odrebny „pakiet”.


Load balancer (Koniecznie zobacz na www.tiktalik.com) - bo najważniejsza jest odpowiednia równowaga.


Codziennie setki tysięcy internautów logują sięna serwisach społecznościowych.


W takim przypadku nietrudno o przeładowanie serwerów. Jak ich uniknąć? „Odpowiedzią jest load balancer, równoważnie obciążenia z wykorzystaniem wielu komputerów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-21 16:03:32
Tagi: Internet, telefon, gry, czas