gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Czujniki jako zdalne dozorowanie sterowania

Czujniki sygnalizacji krańcowej służą do odległego dozorowania ekstremalnych położeń siłowników pneumatycznych, bądź ręcznych przekładni do sterowania instalacji. Wyłączniki takie umożliwiają podłączenie zaworu sterującego siłownikiem poprzez zestaw sensora, co zezwala na symplifikację instalacji elektrycznej.
więcej
Napisał: Miele Sp. z o.o.
Na podstawie: Miele Sp. z o.o.


Wyłączniki krańcowe krańcowe włączniki służą do informowania transFormacji punktu Urządzenia, bądź jego części tak, by zapobiegać uszkodzeniu maszyny wskutek jej przestawienia poza położenie dozwolone. W zależności od trybu podłączenia zestyków do programu kierującego, następuje uruchomienie sygnalizacji ostrzegawczej, lub zatrzymanie silnika maszyny. (http://www.elektro-pol.com.pl/asortyment/styki/) Wyłącznik wyposażony jest w dźwignię z rolką, która obraca się w chwili połączenia z częścią zmieniającą miejsce. Prócz dźwigni, czujnik temperatury pt100 zaopatrzony jest w nóżki montażowe, ewentualną dźwignię resetu, także dwa wyjścia dla wypustów kablowych. Wewnątrz ma mechanizm uruchamiający i określoną liczebność mikrostyków.


Samsung
Na podstawie: pixabay.com


Wyłączniki krańcowe są prostymi elektromechanicznymi przełącznikami do aplikacji w wielu aplikacjach, ażeby znaleźć miejsca poruszających się części, nie wprost połączonych z bezpieczeństwem maszyn. Są wyposażone w obudowę z reguły mieszczącą styki przełączne.
Wykorzystywane są przede wszystkim w drobnych maszynach do regulacji działania drobnych mechanizmów takich jak stoły obrotowe, wózki dźwigniowe, zawory hydrauliczne, czy też nawet w maszynach wyekwipowanych w zabezpieczenia ochronne. Największe stosowanie to zabezpieczenie przyrządów w przemyśle ciężkim, również w warunkach sporej wilgotności, zapylenia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-11 13:03:38
Tagi: Forma, części, mechanizm, Urządzenia, miejsce