gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Dynamiczny rozwój nowoczesnej inżynierii w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia liczby etatów

Słowo samoobsługa w czasach PRL-u posiadało niewiele znaczeń. Chyba zazwyczaj łączymy go z jadłodajniami, gdzie każdy, nolens volens, był zmuszony obsłużyć się samodzielnie. Pomimo tego że i w XXI wieku nie w każdej restauracji pracują kelnerzy, to jednakże w porównaniu z latami 70-tymi ubiegłego stulecia wiele się zmieniło. Otóż, praca ludzi została zastąpiona przez rozmaite systemy. Rzecz jasna póki co roboty nie serwują obiadów, ale na parkingach lub w różnych wypożyczalniach należności bywają pobierane przy wykorzystaniu specjalnych urządzeń.

samochody na parkingu
Napisał: Nicolas Senaud
Na podstawie: http://www.flickr.com
Zawód parkingowego jeszcze nie przeszedł do historii, lecz system parkingowy może z powodzeniem zastąpić nawet paru pracowników. Dla zarządcy parkingu wprowadzenie takiego systemu wiąże się z niemałymi oszczędnościami. Menedżerowie mogą zapomnieć o co miesięcznym wypłacaniu wypłaty osobie inkasującej opłaty. A poza tym należy też pamiętać, że niekiedy parking koniecznie musi być dostępny przez 24 godziny, a to przecież wymaga zaangażowania dodatkowych osób. Dlatego dobry system parkingowy jest używany zarówno przez placówki państwie, np. szpitale wojewódzkie, jak i spółki prywatne.Jeszcze pod koniec zeszłego stulecia można było nieźle zarabiać na wypożyczaniu kaset - w tym miejscu mamy na uwadze nade wszystko kasety VHS, które wówczas były najpopularniejszą formą utrwalania dłuższych i tych krótszych filmów. Obecnie, czyli w epoce ultraszybkiego internetu, wypożyczalnie świetnie znane naszym dziadkom praktycznie zniknęły z rynku, lecz przedsiębiorczy Polacy wcale nie przestali zarabiać na samym wypożyczaniu. De facto popyt wpływa na podaż, co jest równoznaczne z tym, że najkorzystniej wypożyczać dobra, które ludziom są w rzeczywistości potrzebne, a których po prostu nie mają, np. rowery do jazdy po danym mieście.

wypożyczalnia samochodów
Napisał: Paulo Henrique Rodrigues
Na podstawie: http://www.flickr.com
I w tym przypadku sprawdź system wypożyczalni pomaga zminimalizować koszty związane z przyjęciem pracowników.
Jeśli ktoś drobiazgowo przeanalizował pracę najróżniejszych systemów, to oczywiście musiał stwierdzić, że nie w każdym przypadku da się zupełnie zastąpić pracę człowieka - przecież nawet te nowoczesne systemy ulegają awarii. A wówczas potrzebni są fachowcy, którzy są w stanie je jak najszybciej zreperować, a także pracownicy, którzy na parę godzin bądź nawet dni zastąpią zepsute urządzenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-12 09:55:47
Tagi: system, opłaty, VHS