gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Krótka charakterystyka najnowszych rodzajów procesorów, jakie się ukazały w ostatnich miesiącach dla platform serwerowych.

Większości z nas komputery będą się kojarzyć ze zwykłymi laptopami albo PC-tami, jakie w większości domów i biur będą się znajdować. Jednak w przemysłowych zastosowaniach wykorzystuje się również najróżniejsze serwery, na których instaluje się użytkowe programy.


intel xeon e5-1620
Napisał: Technolux
Na podstawie: Technolux


internetowy
Napisał: Matt Eagles
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takie serwery mogą kosztować wielokrotnie więcej, niż zwykłe komputery, lecz to wynika z faktu, że posiadają znacznie lepszej jakości komponenty, dedykowane do tego, aby radzić sobie w przemysłowych zastosowaniach. Między innymi producenci procesorów przeznaczają do nich specjalne serie, różniące się dość znacznie od tego, co montuje się w zwykłych komputerach. Ostatnio na przykład Intel zaproponował kolejną serię układów serwerowych, wśród których najtańszym przedstawicielem jest intel xeon e5-1620 - co myślisz o intel xeon e5-1650.


pudełko na prezent
Napisał: Dushan Hanuska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Układ ten przeznaczony jest do konfiguracji jedno-procesorowej, podobnie jak jego wydajniejszy brat czyli intel xeon e5-1650. Obie te konstrukcje są niezwykle wydajne, zawierają dużą ilość rdzeni i podręcznej pamięci i wszystko wskazuje na to, że będą chętnie kupowane przez klientów. Z kolei do maszyn dwuprocesorowych dedykowany jest układ intel xeon e5-2620 - idź na mój blog. Tak samo jak jego wcześniej prezentowani bracia posiada on bardzo mocne parametry, dzięki czemu powinien sobie doskonale radzić w biznesowych zastosowaniach.


Jeśli ktoś nie będzie potrzebował aż tak mocnej jednostki, to zdecydować się może na układ intel z77. Serwer skonfigurowany w oparciu o niego bez problemów da sobie radę z obsłużeniem aplikacji nawet w średniej wielkości firmie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-09 09:41:49
Tagi: parametry, firma, typ