gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Mamy XXI wiek i technologia gna do przodu - każdego dnia możemy przeczytać o nowych wynalazkach w dziedzinie informatyki

Współczesny homo sapiens jest wielbicielem coraz większej liczby informatycznych zabawek. Żyjemy z technologią i dość szybko przekonujemy się, że nie potrafimy bez niej funkcjonować.Router kieszonkowy HSDPA 3G DIR 457 myPocket™
Napisał: D-Link
Na podstawie: D-Link


Komputer jest jednym z takich urządzeń. Ale nie sam komputer prowadzi współcześnie prym pośród innowacji. Są to różnego rodzaju serwery, dyski, chmury lub (instalacje alarmowe - szczegóły tutaj) pamięci przenośne znane jako pendrive.


kontrola
Napisał: Peter Pham
Na podstawie: http://www.flickr.com


Cloud computing to nic innego jak chmura obliczeniowa lub (zobaczysz tu) pamięć umieszczona na serwerze zewnętrznym (cloud computing). Rzecz w tym, żeby wszystkie działania, które mają miejsce na konkretnych komputerach, przeładować na serwer zewnętrzny. Dzięki temu nie ważne co stanie się z laptopem, dane ciągle będą zabezpieczone i w każdej chwili będzie możliwość się z nimi połączyć z drugiego komputera. Cloud computing jest zazwyczaj obsługiwany przez przedsiębiorstwa zewnętrzne. Oferują one usługę bezpieczeństwa i bezproblemowe funkcjonowanie całego systemu. Jeżeli firma jest transgraniczna, a jej pracownicy często latają, to nie są zmuszeni już nawet brać ze sobą laptopa. Jest to bardzo ważny plus tej usługi.


https://tiktalik.com/pl/tiktalikvps
Na podstawie: pixabay.com


Dyski SSD to tak zwane dyski pamięci. Różnią się one od tradycyjnych tym, że nie posiadają części ruchomych, co powiększa ich odporność i niewrażliwość na wstrząsy czy upadki. Są również niezwykle niesłyszalne. Ich najlepszym atutem jest ogromny wachlarz temperatur działania. Mogą działać w upałach i mrozach.
Jest to istotne, ponieważ są one nierzadko montowane w halach lub na zewnątrz budynków. Razem z rozwojem dyski SSD będą coraz mniej kosztowne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-01 09:13:50
Tagi: dyski, serwer, dostęp, chmura, typ