gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze kilka lat temu. Powinno się ich niezwykle pilnować oraz troszczyć się, aby nie upadły na ziemię, ponieważ to może wskazywać na ich koniec. Świetną ochronę dla każdego smartphone może stanowić etui.
Najbardziej czułą na uszkodzenia częścią nowoczesnych smartphonów jest ekran.
ochronne etui na komórkę
Napisał: pixabay.com
Na podstawie: pixabay.com


Wielu ich posiadaczy już zobaczyło, jak wrażliwe na upadki są dzisiejsze smartphony. Kiedy taki telefon spadnie na podłogę, często nawet z niewielkiej wysokości, wyświetlacz pęka i telefon staje się bezużyteczne. Przydatne może okazać się etui na komórkę, które uchroni telefon przed większością możliwych zniszczeń.


Na rynku istnieje wiele typów etui. Żeby wybrać właściwe, należy zastanowić, jakie odpowiada najbardziej własnym wymaganiom. Na przykład, etui na komórkę typu wsuwka lub z zamykaną kieszonką ochrania cały telefon, dlatego, że znajduje się w środku pokrowca. Przez to smartphon nie zarysuje się, nawet jeżeli umieszczamy go w kieszeni. Tego typu etui ma jednak jedną wadę – nie mamy błyskawicznego i komfortowego dostępu do ekranu, bo musimy na początek wyjąć urządzenie.


Kolejny typ etui na telefon to kabura. Najczęściej posiada ona postać pokrowca z zostawionymi otworami, by można było natychmiastowo i wygodnie skorzystać z komórki. Kabury dziś są najmodniejsze w przypadku zwykłych komórek.
Przed zarysowaniem wyświetlacza, brudem a także upadkiem dobrze chroni telefon etui na kształt futerału (etui do Lenovo K5). Niekiedy posiada ono klapkę, która idealnie chroni delikatny wyświetlacz. Ostatni rodzaj etui na komórkę przeznaczony jest dla sportowców. Uzupełniającym elementem jest np. pasek, dzięki któremu urządzenie można przyczepić do ramienia. Tego typu etui na komórkę docenią przykładowo fani biegania, którzy będą mogli bez przeszkód słuchać muzyki z urządzenia lub na bieżąco kontrolować swoje wyniki.


Niektóre smartphony zaopatrzone zostały w dodatkowe części, które chronią je przed zniszczeniem, przykładowo wzmocnione szkło. Jednakże tańsze modele telefonów nie mają takiego wyposażenia, a zatem są bardziej czułe. Właśnie z tego powodu etui jest niemalże niezbędne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-30 14:14:50
Tagi: ekran, wyświetlacz, kurz, moc, kupić