gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Na czym bazuje funkcjonowanie drukarki 3D? Poznaj interesujące informacje na jej temat!

Drukarka 3D to maszyna, która od jakiegoś czasu cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Okazuje że urządzenie jest w zasięgu ręki wszystkich nas. Dzięki drukarce 3D możemy wykonać wydruki 3D. By tego dokonać, trzeba najpierw przygotować model komputerowy. Wypada wspomnieć, że drukarka 3D opiera się na kompletnie innych rozwiązaniach niż maszyny drukujące, które są w posiadaniu właściwie każdego z nas.


druk 3d
Napisał: Steve Jurvetson
Na podstawie: http://www.flickr.com
By stworzyć wydruki 3D przede wszystkim potrzeba dużo więcej czasu. Urządzenie, którego objętość będzie wynosić dwa centymetry sześcienne będzie wykonywany przez około kilkadziesiąt minut. Do tego jesteśmy zmuszeni dodać okres przygotowywania wspomnianego modelu. Wydruki 3D składają się z licznych warstw - dowiedz się więcej tutaj. Warstwy to, można powiedzieć, system, na podstawie którego bazuje funkcjonowanie maszyny drukującej w 3D. Na rynku dostępny jest bardzo bogaty wachlarz drukarek 3D. (https://drukarki3d.pl/technologie/sls/) Nabyć można maszyny bardzo drogie, a także drukarki, które jest w stanie zakupić przeciętny człowiek. Należy podkreślić, że niedrogie urządzenia mają pewne ograniczenia. Generalnie nie wydrukujemy przy ich zastosowaniu nic co jest większych wymiarów niż 20x20x20. Niedrogie urządzenia to także niższa jakość wydruków. Na najniższej półce dostępne są maszyny drukujące w 3D o wartości około tysiąca złotych. Drukowanie 3D (drukarki 3d) jest związane także z poniesieniem kosztów zakupu programów, które umożliwiają projektowanie modeli, choć istnieje możliwość zaopatrzenia się w darmowe programy tego typu. Drukarka 3D (serwis) to maszyna, z której z pewnością zadowoleni będą architekci.

druk 3d
Eksperci mają szansę stworzenia, na podstawie projektu komputerowego, realnego przedmiotu w przestrzennej formie. Drukarki 3D dają możliwość drukowania protez kończyn, które są wyjątkowo tanie. Jeżeli chodzi o sposoby drukowania to trzeba wspomnieć o FDM, DLP oraz SLS. Warto podkreślić, że drukarka musi być przechowywana we właściwy sposób. Korzystnie byłoby mieć do dyspozycji pomieszczenie o powierzchni około 3 metrów kwadratowych. Konieczny jest właściwy system wentylacyjny. Zortrax M200 to jedno z najpowszechniejszych polskich maszyn drukujących w 3D.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-19 12:03:54
Tagi: projektowanie, model, drukarka, objętość