gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Co jest niezbędne do prowadzenia sklepu wirtualnego (przybory, oprogramowania, umowy itp.)

Kiedy zamierzasz założyć własny sklep internetowy – ten wpis powinien Cię zaciekawić. Na starcie e-sklepu powinniśmy pomyśleć o paru ważnych formalnościach, narzędziach a także programach.
Co jest niezbędne do prowadzenia marketu internetowego od pierwszego dnia?

Firma. Nie możemy sprzedawać nie będąc biznesmenem, bowiem każda aktywność, prowadzona w sposób „ciągły i zorganizowany” wymaga wpisów, a sklep jest takową właśnie aktywnością. Motor sklepu czy też platforma do sprzedaży, a prościej mówiąc, po prostu sam obiekt handlowy. Miejsce, w jakim będziemy mogli dołożyć produkty, zdjęcia, regulaminy, sposoby dostawy, komputery itp.komputery
Napisał: ASUS
Na podstawie: ASUS
Domena + względnie serwer. Domena, a więc adres naszego sklepu, potrzebny będzie bez względu na to, z jakiego silnika korzystamy. Serwer będzie konieczny kiedy wybierzemy sklep na bezpłatnym skrypcie lub dedykowane rozwiązanie. Wykorzystanie platformy płatnej w modelu abonamentowym nie nastręcza własnego serwera. Produkty do sklepu. Ewidentna oczywistość, jednakże warto ją w tym miejscu umieścić. Acz posiadacze sklepów mają różne pomysły na sprzedaż, są tacy, którzy działają w modelu dropshippingowym, a więc nie posiadają towaru u siebie fizycznie, są tylko pośrednikiem pomiędzy zamawiającym a hurtownią. Fotografie artykułów. Opakowania do wysyłki. Pudełka, koperty bąbelkowe, ewentualnie coś do ochrony artykułów – w zależności od tego, co sprzedajesz. Koperty bąbelkowe możemy niedrogo kupić w papierniczych hurtowniach, pudła w firmach, jakie specjalizują się w wytwórczości opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie niezbędne do razu, jednakże warto o tym pomyśleć na przyszłość? Program magazynowy. Jeśli tychże zamówień będzie sporo, coraz to więcej, być może będzie trzeba skorzystać z jakiegoś oprogramowania, w jakim na bieżąco będą uzupełniały się stany magazynowe, natomiast pod koniec miesiąca będziemy mogli wydrukować raport z rezultatami sprzedaży, doczytaj kasy fiskalne trzebnica. Kasę fiskalną powinieneś nabyć dopiero po przekroczeniu obrotu 20 tysięcy złotych w bieżącym roku.

Jak widać, wiele trzeba przemyśleć na początek i zanim się otworzy sklep on line jest dużo załatwiania. Nie wzięłam tu pod uwagę marketingu i promocji sklepu, bo to temat na zupełnie inny artykuł.

Źródło artykułu: http://www.strefakas.pl/produkty/serwis-komputerowy/

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-18 10:44:37
Tagi: programy, oprogramowanie, serwer