gelaskins-polska.pl

dla lepszych rozwiązań

Na czym się skupić decydując się na obiektyw? Na jakiego typu parametry zwrócić uwagę?

Osoby, które właśnie zaczynają swoją przygodę z fotografią na pewno głowią się, który obiektyw wybrać. Na jakiego rodzaju rzeczy zwracać uwagę w czasie kupowania obiektywu?
obiektyw
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Należy zwrócić uwagę na to, iż istnieją dwa podstawowe typy obiektywów. Pierwsze to stałoogniskowe. Nie możemy za ich pomocą, przybliżać czy też oddalać, kadrów, jakie chcielibyśmy uchwycić. Jeżeli będzie taka potrzeba, to nieuniknione będzie przybliżenie się lub też oddalenie się od fotografowanego obiektu. Te drugie obiektywy natomiast to zmiennoogniskowe, nazywamy je zoomami. Mają one określone możliwości, jeśli chodzi o zakres kadru. Pomimo tego, iż stałki są trochę bardziej skomplikowane, jeśli chodzi o obsługę, to profesjonaliści się na nie decydują, bo jakość zdjęcia jest lepsza niż w przypadku zooma. Jednak z drugiej strony, jeżeli jesteśmy osobami początkującymi, to lepsze będą zoomy. Są one łatwiejsze do obsługi.Wybierając obiektyw, należy wiedzieć, że nie każdy typ będzie odpowiedni do naszego aparatu. Dlatego jeżeli chcemy kupić dość popularny obiektyw Sigma 50/1.4, zobaczmy koniecznie czy da się go przymocować do aparatu - szczegóły na sigma-sklep.pl. Często jest też tak, że każdy z producentów ma swój własny typ mocowań. Dobrze będzie zobaczyć jak jest w naszym aparacie. Są także obiektywy tak zwane uniwersalne, które będą pasowały do paru rodzajów aparatów. Sporą pomocą może okazać się tu adapter. Natomiast musimy uważać, ponieważ może się okazać, iż po takim podłączeniu nasz Sigma 50/1.4 nie będzie miał możliwości ustawienia przysłony jak również nie działać będzie stabilizacja. Wyjściem w takiej sytuacji może być użycie adaptera z obiektywami, które pozwalają na samodzielne ustawienie takich parametrów.
Istotną sprawą, na jaką musimy zwrócić uwagę jest jasność obiektywu. Z tego względu chcąc kupić Sigma s 150-600 sprawdzić trzeba wartość przysłony. Na ogół wygląda to tak, że im jaśniejszy obiekty, tym jest on lepszy - pod tym adresem znajdziesz sigma s 150-600. Kupując obiektyw o zmiennej ogniskowej należy sprawdzić czy przysłona jest zmienna, czy jej wartość się nie zmienia. Jeżeli jest zmienna, to może być tak, iż podczas przybliżania obrazu wyjdzie on dosyć kiepskiej jakości. Pamiętajmy o ogniskowej. Im ma ona mniejszą wartość, tym obraz, jaki otrzymujemy jest szerszy. Dlatego zastanówmy się, jaki obiektyw będzie nam potrzebny. Jak potrzebujemy telezoomu, to Sigma s 150-600 będzie dobrym wyborem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-08 16:34:40
Tagi: czas, moc, pomoc, jakość, typ